GenelSuriye Dostları

Emir Abdullahiyan: Teröristler ve hamileri Irak ve Suriye’nin parçalanması peşindeler

İran islami şura meclisi uluslararası işler özel yardımcısı teröristler ve hamilerinin Irak ve Suriyede ağır hezimete uğradıklarını belirterek, onların halihazırda Irak ve Suriyenin bölünmesi peşinde olduklarıını vurguladı.
Hüseyin Emir Abdullahiyan dün Suriye dışişleri bakan yardımcısı Faysal Miktadla Tahranda yaptığı görüşmede, bölgenin parçalanmasının tehlikelerine işaretle Amerika ve Siyonist İsrail rejiminin Suriye ve Iraktaki kürtlerden yararlanarak bu hedefe ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.
Abdullahiyan, İranın Suriye ve Irak hükümetleri ve halklarını terörizmle mücadele ve bu ülklerdeki milli vahdetin sağlanması ve toprak bütünlüklerinin korunması yönünde her türlü destek vermeyi sürdürmeye kararlı olduğunu belirtti.
Faysal Miktat da bu görüşmede İranın Suriye hükümeti ve milletine terör örgütleriyle mücadelede verdikleri yoğun desteklerinden ötürü şükranlarını belirterek Amerika ve soykırımcı İsrail rejiminin Suriye halkının avare olması ve öldürülmelerinin asıl sorumlusu olduklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu