Genel

Emir Abdullahiyan: Teröristlerin Suriye’deki varlığı bölge güvenliğine ters düşmekte

İran İslami Şura Meclisi başkanının uluslararası işler yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye’nin yeniden barış, huzur ve güvenliğe kavuşmasının yolunun diplomatik diyalog ve Suriye-Suriye görüşmeleri olduğunu bildirerek, teröristlerin bu ülkedeki varlığını devam etmesinin bölge barışı ve güvenliğine aykırı olduğunu bildirdi.
Dün Tahran’da Suriye’nin tahran büyük elçisi ile görüşen İran İslami Şura Meclisi başkanının uluslararası işler yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran’ın, Suriye barışının sağlanmasına kadar kendi desteğini sürdüreceğini bildirdi.
Tedmur şehrinin Suriye ordusu tarafından kurtarılması dolayısıyla tebriklerini de bildiren İran İslami Şura Meclisi başkanının uluslararası işler yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan,, tarihi Tedmur şehrinin teröristlerin işgalinden kurtarılmasının, Suriye ordusu ve halkının teröristler karşısındaki direniş ve kararlılığını gösterdiğini bildirdi.
Suriye’nin Tahran elçisi Adnan Mahmud da bu görüşmede Cenevre oturumun bir önceki oturumlara oranla daha başarılı niteleyerek, Suriye krizinin çözümlenmesinin tek yolunun, diplomatik görüşmeler ve terörizmle mücadeleye odaklanmak olduğunu bildirdi.
Palmira kentini terör örgütü DEAŞ’tan kurtarma operasyonunu devam ettiren Suriye ordusu, Palmira Havalimanı’nı mütefiklerinin desteğiyle tamamen özgürleştirdi. Havalimanının 2 kilometre karelik kuzey bölümü ise güvenlik güçlerinin kontrolünde olduğu bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu