GenelYemen Gerçekleri

Ensarullah: Arabistan’ın cinayetleri Yemen halkının direnişini daha da güçlendiriyor

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü; Suudi ittifakının cinayetlerinin, Yemen halkının direnişini hedef aldığını söyledi.

El Mesire televizyon kanalının haberine göre; Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam, Arabistan’ın bu ülkede yaptığı cinayetlere tepki olarak şunları söyledi: Zorba Suudi ittifakının cinayetleri, Yemen halkının direniş ve birliğini daha da arttırıyor.

Ensarullah Hareketi Sözcüsü devamında şöyle ekledi; Suudi ittifakının bu cinayetler ile hedeflediği şey, Yemen halkının direnişi ve savaş cephesini desteklediklerine dair yaptıkları yürüyüşleridir.

Abdusselam; Yemen siyasi gruplarından, Arabistan’ın, İrhab bölgesinde yaptığı vahşi cinayetleri kınamalarını istedi.

Zorba Suudi ittifakının savaş uçaklarının Yemen’in başkenti San’a şehrinin kuzeyinde bulunan Yetli bölgesine yaptıkları saldırılarda; 35 kişi şehit oldu 14 kişi de yaralandı.

Suudi ittifakı, Yemen’de askeri alanda art arda aldıkları yenilgilerin ardından Yemen’in savunmasız insanlarını hedef aldılar.

Suudi rejimi kurdukları ittifak çerçevesinde 3 yıldan fazladır Yemen aleyhinde çok yönlü bir savaş devam ettiriyorlar. Şimdiye kadar bu savaşta 8 binden fazla insan ölmüş ve binlerce insan da yaralanmıştır. Ülkenin alt yapısını yok etmelerinden dolayı milyonlarca insan sokaklarda kalmış ve salgın hastalıklar ile kıtlık ülkede baş göstermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı