GenelYemen Gerçekleri

Ensarullah, Arabistan’ın İsrail’i resmen tanımak için Hac merasimini kullandığı konusunda uyardı

Yemen Ensarullah Hareketi Arabistanlı bir bakanın tartışmalara neden olan Filistinlilerin hac görevini yerine getirmesi ve Siyonist Rejim’i öven açıklamalarını tehlikeli olarak tanımladı.

Yemen Ensarullah Hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam Arabistan’ın Hac merasimini Siyonist Rejim’i resmen tanımak amacıyla kötüye kullandığı konusunda uyarıda bulundu.

Abdusselam Arabistan İslami İşler Bakanı Abdullatif Âli Şeyh’in, “İsrail Filistinlilerin hac merasimi için Arabistan’a gitmelerine engel olmuyor” yönündeki açıklamalarını tehlikeli olarak tanımladı.

Ensarullah Hareketi sözcüsü yaptığı açıklamada; Suudi bakan yaptığı açıklamada Siyonist Rejim’i resmen bir devlet olarak tanımlaması, hac merasimi aracılığıyla İsrail’i resmen tanımak için zemin hazırlanmaktadır, ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan İslam İşleri Bakanı Abdullatif Âli Şeyh yaptığı açıklamada, Siyonist Rejim’i Katar ile kıyaslayarak, şaşıtıcı olan, bizim çok yönlü tanıdığımız (İsrail gibi) bir ülkenin hacıların hac görevini yerine getirmek için Arabistan’a gitmelerine engel olmaması ancak bir başka ülkenin (Katar) bildiğimiz kadarıyla hacılara engel olmasıdır, ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu