GenelYemen Gerçekleri

Ensarullah hareketi ABD ile irtibatı tekzib etti

Yemen Ensarullah halk hareketi, Yemen’in siyasi işleriyle ilgili olarak Amerika ile her türlü koordineyi tekzib etti.

Yemen Ensarullah üst düzey yetkililerinden Abdul Mon’im Resul Et’Talii, Yemen’in siyasi işleriyle ilgili olarak Amerika ile koordine yapıldığı yönündeki her türlü iddiayı reddederken, Amerika’nın şok çıkarlarını korumak için Yemen’de Ensarullah gibi gruplarla dostluk kurmaya çalıştığını ama Ensarullah’ın Amerika ile her türlü koordineye karşı çıktığını söyledi.

Ensarullah yetkilisi, Amerika’nın bölgedeki siyasetlerinde rolü konusunda Suudi Arabistan’ın siyasetlerine güvenmediğini belirterek, zira ABD’nin, Suudi Arabistan’ın Arap ülkelerinde siyasi rolünün uygulanabilir olmadığını bildiğini söyledi.

Diğer taraftan, Yemen Halk Kongresi partisi üst düzey yetkilisi Adil Şocaeddin, el’Alem kanalına verdiği demeçte, Arabistan’ın hâlihazırda, BM’ye Yemen konusunda yapılacak Cenevre oturumunda gerçekleri saptırmak için baskı peşinde olduğunu söyledi.

Ayrı bir habere göre, BM’lerin Yemen işleri özel temsilcisi İsmail Velid Şeyh Ahmed, yayınladığı bildiride, Cenevre’de görüşmelerin bugün başlayacağını ve oturuma Ensarullah, Yemen Halk Kongresi, Ortak Görüş Partisi ve Yemen Güney Partisi’nin katılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu