Genel

Esad: Erdoğan, kişisel çıkarları uğruna Türkiye’yi feda ediyor

Suriye Cumhurbaşkanı Esad, ABD’nin Suriye’de El Kaide’nin destekçisi olduğunu belirtip “ABD, Suriye’yi kendi iradesi altına almak istiyor” dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, dün akşam bu ülkedeki El Ahbariye TV kanalına verdiği röportajda, ABD’nin Suriye’de El Kaide örgütünü desteklediğine değinerek “Batı ve esasen ABD, Suriye’nin onların iradesi altında olmasını istiyorlar. Bu yüzden bugün çapulcu ve eşkiyalar Suriye’de tahrip eylemleri gerçekleştirmekteler” dedi.

Esad açıklamalarının başında, Suriye’yi işgal etme yönünde bazı çabaların bulunduğunu belirterek, bu planın ecnebi ülkelerin desteği altındaki çeşitli milliyetlere mensup milisler aracılığıyla gerçekleştirilmeye çalışıldığına dikkat çekti.

Açıklamalarının devamında ülkesi Ordusunun halen sadece teröristlere karşı mücadele halinde olduğunu vurgulayan Suriye Cumhurbaşkanı Esad daha sonra Türkiye Hükümetinin girişimleriyle ilgili olarak “Erdoğan kendi kişisel menfaatleri uğruna Türkiye’yi feda edecektir. O, Kürtler kartını da kendi siyasi amaçları uğruna kullanıyor. Ama aslında Kürtler arasında bir itibarı da kalmamıştır” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı