GenelSuriye Dostları

Esad: Suriye, terörle mücadelenin yanında ulusal görüşmeyi yürütüyor

Suriye Cumhurbaşkanı Esad, İran Meclis Başkanıyla görüşmesinde “Suriye, terörle mücadelenin yanı sıra, ulusal görüşmeleri başarıyla ilerletme yolunda hareket etmekte” dedi.

Bölgesel meseleleri görüşmek üzere dün sabah bir heyete başkanlık ederek Suriye’ye giden İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’la görüştü.

Suriye’nin SANA haber ajansının bildirdiğine göre, taraflar bu ziyarette katil İsrail’in Gazze’de İslami Direniş karşısında mağlup kalması konusu başta olmak üzere, bölgesel en yeni gelişmeleri görüştüler.

Meclis Başkanı Laricani bu görüşmede yaptığı konuşmada, Suriye liderlerinin bu ülkedeki krizin incelenmesini akıllıca yönetmelerini takdirle anarak İran İslam Cumhuriyetinin bölgeye karşı tasarlanan komplolar karşısında güçlü ve dirençli bir şekilde duran Suriye’nin yanında yer aldığını vurguladı.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad da yaptığı konuşmasında, İran’ın Suriye halkına yardımcı olma yolunda gösterdiği çabaları ve Suriye’yle ilgili siyasi görüşmeleri desteklemelerinden dolayı takdir ve teşekkürlerini ifade ederek “Suriye bugün terörle mücadelenin yanı sıra, ulusal görüşmeleri başarıyla ilerletme yolunda hareket etmekte” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı