Genel

Esad: Türk halkının tutumlarını Türk hükümetinden ayrı tutmak gerekiyor

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) Milletvekili Hasan Akgöl başkanlığında bir parlamenter heyeti kabul etti.

Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede Türk Parlamenter heyeti üyeleri; Türk halkının, Suriye’nin içişlerine müdahaleyi reddettiğini ve güzel komşuluk ilişkilerine özen gösterdiğini vurguladılar.

Türk Parlamenterler; Suriye’deki krizin özel olarak Türkiye’nin içine genel olarak da tüm bölge ülkelerine olumsuz etkilerinden uyardılar.

Görüşmede Cumhurbaşkanı el-Esad; Suriye’de istikrarı destekleyen Türk halkının tutumları ile bölge istikrarını sarsma, terörü ve radikalliği desteklemeye ısrarlı olan Receb Tayyib Erdoğan hükümetinin tutumlarını bir birinden ayırmanın gereğine vurgu yaptı. El-Esad Suriye halkının; özellikle Suriye ve Türkiye’de olmak üzere bölge toplumlarının ayrıcalıklı oldukları dini ve etnik zenginliğini olumsuz etkileyen Erdoğan hükümetinin politikasına karşı Türk halkının tutumlarını takdirle karşıladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı