Genel

Esad’dan uluslar arası topluma uyarı

Suriye cumhurbaşkanı teröristler tarafından Suriye devletine karşı sürdürülen yıkıcı girişimler konusunda uluslar arası toplumu uyardı.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan ve Aydınlık Gazetesi Yazarı Fikret Akfırat’ın sorularını yanıtlayan Beşar Esad, AKP hükümetini eleştirdi.

Tayyip Erdoğan için “yalan söylüyor” ifadesi kullanan Esad, “AKP hükümetinin eli Suriye’de akan kana bulaşmıştır” dedi.

Esad, AKP Hükümeti’nin 180 derece değişen Suriye politikasını değerlendirdi. Suriye Cumhurbaşkanı Esad, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı yalan söylemekle suçladı.

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad: “Eğer Erdoğan iddia ettiği gibi Suriye’deki sorunun çözümü için öneriler yapmışsa, bu önerilerin silahlı gruplara verilen destekle ne ilişkisi var? Bugün Erdoğan Katar’ın mali desteğiyle silahlı grupları getirmekte, Türkiye toprakları içinde onlara silah sağlamakta, tıbbi ve başka hizmetler sunmakta ve Suriye’ye göndermektedir. Erdoğan yalan söylüyor. Ve bu önerileri maske olarak kullanıyor. Biz herhangi bir taraftan gelen nasihatleri kabul ederiz. Ve lakin Suriye’nin iç işlerine müdahaleyi kabul edemeyiz” dedi.

Beşar Esad ayrıca Suriye’de terör saldırılarının devam etmesinin bu ülkeyi daha büyük bir krize sürükleyeceğini belirterek Batılı devletlerin de bu olaylardan kendilerini kurtaramayacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı