Genel

Esirler komitesi, kızılhaç’ın esirler konusundaki duyarsızlığını eleştirdi

Filistin Esirler Komitesi, uluslararası Kızılhaç örgütünün Siyonist işgal zindanlarında yatan Filistinli esirler konusundaki duyarsızlığını eleştirerek, Kızılhaç’ın esirlere yönelik ihlallerine son vermesi için işgal rejimine baskı yapmadığını söyledi.

Esirler Komitesi, bugün (24 Ocak Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, uluslararası insan hakları örgütlerinin esirler sorunu konusunda daha aktif olmaları için birtakım girişimlerde bulunacaklarını açıkladı.

Eski esirlerden Ebu Zureyyia’nın şehadetinden Siyonist işgal yönetiminin sorumlu olduğunu ifade eden Esirler Komitesi, Siyonist işgal zindanlarında yatan esirlerin çektikleri sıkıntılar ve maruz kaldıkları işkencelerden bütün bu ihlaller karşısında sessiz kalan Kızılhaç’ın da sorumlu olduğunu bildirdi.

Esirler Komitesi, Siyonist işgal zindanlarında uygulanan ve onlarca Filistinli esirin şehit olmasına yol açan kasıtlı tıbbi ihmalin işgal rejiminin Filistinli esirlere yönelik planlı ve programlı idam politikası olduğunu söyledi.

Uluslararası toplumun vicdanını Filistinli esirler konusunda daldığı derin uykudan uyanmaya davet eden Esirler Komitesi, Siyonist işgal terörünün yaşlı, kadın, çocuk ayırt etmediğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı