GenelSuriye Dostları

Esirlerin sembol ismi Filistinli Samir el-İsavi serbest bırakıldı

Dokuz ay süreyle açlık grevine giderek Filistinli tutsakların sembol ismi olan Sâmir el-İsavi bugün akşam saatlerinde işgal yönetimi tarafından serbest bırakıldı. İşgal devletinin, el-İsavi’nin serbest bırakma işleminin bir gösteriye dönüşmesini engellemek için dün akşamdan itibaren yoğun çalışma yapmasına ve ailesini herhangi bir karşılama töreni düzenlememeleri için tehdit etmesine rağmen özgürleşen tutsak yüzlerce Filistinli tarafından coşkuyla karşıladı.

Siyonist işgal yönetimi, Samir el-İsavi’yi esir mübadelesinde özgürlüğüne kavuşturulmasından sonra düzenlediği yeni bir baskınla tekrar tutuklamak suretiyle onun sevincini kursağında bırakmak istemişti. Ancak o da işgal devletinin bu tutumuna açlık grevi mücadelesiyle direnerek en uzun süreli kesintisiz açlık grevi direnişini kararlılıkla sürdürdü. Onun bu mücadelesi karşısında işgal devleti yeniden özgürleştirilmesini kabul etmek zorunda kaldı.

Samir el-İsavi kendisini karşılayan kalabalığa yaptığı ilk konuşmasında işgal zindanlarındaki Filistinli tutsakları özgürlüklerine kavuşturmanın en kestirme yolunun işgalci askerleri rehin almak ve esir mübadelesi yapmak olduğunu ifade etti. el-İsavi, zindanlardaki tutsaklara gönderdiği mesajında da Filistin halkının vefakâr olduğunu kendilerini asla unutmayacağını, bütün esirler özgürlüklerine kavuşturuluncaya kadar onların davaları için mücadeleye devam edeceğini dile getirdi. el-İsavi bugün işgal devletinin zindanlarında tutsakların bulunmasının Filistin yönetimi açısından bir ayıp olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı