Destek GösterileriSuriye Dostları

Eski Esirlerden Ebu Şelbek: Direnişci Hamas hareketi 25. kuruluş yıldönümünde çok daha güçlüdür

Siyonist işgal askeri Gilad Şalit’e karşılık Filistinli esirlerin serbest bırakıldığı esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuşan esirlerden Abdullah Ebu Şelbek, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın eskisine oranla çok daha güçlü olduğunu söyledi.

Ebu Şelbek, Hamas Hareketi’nin 25. kuruluş yıldönümünde tüm dünyaya siyasi, askeri ve hatta toplumsal açıdan her gün biraz daha olgunlaştığını ve güçlendiğini, liderlerinin ve üyelerinin bilinç seviyelerinin daha çok yükseldiğini gösterdiğini ifade etti.

Hamas Hareketi’nin Siyonist işgal zindanlarında yatan Filistinli esirleri özgürlüklerine kavuşturacağına dair söz verdiğini ve esir takası anlaşmasıyla bu sözünü yerine getirdiğini söyleyen Ebu Şelbek, Hamas’ın doksanlı yılların başından beri Batı Yaka ve Gazze Şeridi’ndeki hücreleri aracılığıyla Siyonist işgal askeri esir alma çabalarından hiç vazgeçmediğini bildirdi.

Hamas Hareketi’nin eylemleriyle kendini ispat ettiğini ve verdiği sözleri yerine getirdiğini belirten Ebu Şelbek, “Biz başlangıçta görev yaptık. Kuruluştaki çalışmalarımız mütevazıydi. Şimdi ise büyük bir seviyeye ulaştı. Güvenilir ellerde bu hale geldi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı