Genel

Fanatik siyonistler İzzeddin Kassam’ın mezarına saldırdılar

Terör rejimi İsrail güçleri ile fanatik yahudilerin Filistin halkına yönelik cinayet ve saldırıları devam ederken, siyonistlerin Hayfa kentinde, Filistin İslami Direniş Hareketi’nin kurucusu ve Filistin mücadele tarihinin seçkin isimlerinden İzzeddin Kassam’ın mezarına saldırdıkları bildirildi.

Filistin Mea haber ajansının bildirdiğine göre, el’Aksa tarihi eserler ve vakıflar kurumu tarafından yapılan açıklamada, dün Hayfa kentinde fanatik Yahudilerden bir grubun mezarlığın duvarlarından aşarak mezarlığa girdiğini ve ırkçılık yanlısı ve tehdit edici slogan attıklarını bildirdi.

Açıklamada, daha önce de siyonist Yahudilerin benzeri küstah girişimlerde bulundukları hatırlatılırken, bu girişim daha önceden planlanmış örgütlü bir girişim olarak nitelendirildi.

Bu arada Hayfa’da Filistin İslami direniş liderlerinden Fuad Ebu Kumeyr de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, mezarlığa saldıran siyonistlerin bazı mezarların taşların üzerine kırmızı boya püskürttüklerini, bazı mezar taşlarının üzerine de İbranice ve İngilizce slogan yazdıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı