GenelSuriye Dostları

Faysal Mikdat, Beşşar Esad’ın Küba Başkanı Raul Castro’ya gönderdiği mektubu teslim etti

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat, Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın Küba Başkanı Raul Castro’ya gönderdiği mektubu dün Küba Başkanı Birinci Yardımcısı Jose Ramn Machado Venture’ye teslim etti.

Mikdat’ı kabulü sırasında Küba’nın Suriye’ye desteğini ve iki ülke arasındaki ilişkilerden duyduğu onuru yineleyen Venture, Suriye’nin direnmesinin dünyanın dört bir yanında bağımsızlık ve egemenliğini savunan ülkelerin güvencesi olduğunu söyledi.

Küba Başkanı Birinci Yardımcısı, Başkan Castro’nun Cumhurbaşkanı el-Esad’a Suriye’de yaşanan gelişmelerle ilgili bilgiler içeren mektuptan dolayı teşekkürlerini ilettiğini bildirerek Küba’nın yaşadığı zor aşamada Suriye’ye yardım etme ve destek vermeye hazır olduğuna dikkat çekti.

Venture, Suriye halkının batı planlarını başarısızlığa uğratan mücadelesi ve direnişini övdü.

Öte Yandan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı, Suriye’de geçtiğimiz aylar boyunca yaşanan gelişmeler, bölge üzerinde hegemonya kurmayı hedefleyen ABD ve batı politikalarına karşı çıkan tutumundan vazgeçirmek için ABD ve batının kurduğu komplo hakkında bir sunum yaptı.

Körfez ve batı ülkelerinin desteklediği, özellikle masum vatandaşları, alt yapı, özel ve kamu mülklerini hedef alan terör saldırısının boyutlarını anlatan Mikdat, Türkiye’nin el-Kaide terör gruplarını destekleme, silahlıları eğitme ve barındırma ve Suriye’de katliam yapmaları için sınırlarını açma yoluyla oynadığı yıkıcı role işaret etti.

Bakan yardımcısı Mikdat, Suriye’nin dost Küba’ya tutumları ve maruz kaldığı komploya karşı Suriye hükümeti ve halkına verdiği destekten dolayı teşekkür ettiğini bildirerek iki ülkeyi birbirine bağlayan özel ilişkilere dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı