Genel

Faysal Mikdat: Suriye üç yıldan fazla bir süredir saldırıya maruz kalmaktadır

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat Suriye’nin üç yıldan fazla bir süredir tam anlamıyla direk bir saldırıya maruz kaldığını, belirtti.

Lübnanlı el Bina Gazetesinin bugünkü sayısında yayımladığı makalesinde Mikdat; bu saldırılarda Suriye’nin yıkılması, güç kullanımı aracılığı ile siyasi sisteminin değiştirilmesi ve teslim olmasının hedeflendiğini ifade etti.

Bakan Yardımcısı Mikdat bu hedefin kısa bir süre içinde gerçekleşmesinin planlandığına işaret ederken, fakat Suriye halkının ordusu ve yönetimi etrafından kenetlenip vatan egemenliği ve onurunu azimle savunmasının Suriye düşmanlarını çileden çıkardığını belirtti.

Suriye düşmanlarının olayların başlamadığı ilk anlardan beri dezenformasyonla geçekleri çarpıttıklarına işaret eden Mikdat; hedeflerine ulaşmak için insan hakları, ahlak ilkeleri, uluslar arası kanunlar ve her şeyi aleni bir şekilde ihlal ettiklerine dikkat çekti.

Bakan Yardımcısı Mikdat Suriye’nin maruz kaldığı saldırının, NATO’nun Libya’ya bulunduğu askeri saldırıdan farkı olmadığına dikkat çekerek, Suriye’de çokuluslu terör çeteleri aracılığı ile insanları, kurumları ve her şeyi sınır yada ilke tanımadan hedef aldıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu