GenelIrak Gerçekleri

Felluce’nin kurtarılmasına sadece 100 kilometrekare kaldı

Irak Gönüllü Halk Güçleri Komutanlarından Ebu Mehdi El-Mühendis, Felluce’yi kurtarma operasyonlarında sadece merkezin kaldığını ve bunun sadece 100 kilometrekarelik bir alan olduğunu söyledi.

El-Haşd El- Şabi (Gönüllü Halk Güçleri) komutanı, operasyonları yönetmek için ordu ve federal polis arasında ortak operasyon odasının oluşturulduğunu söyledi.

El-Mühendis, Felluce’nin kurtarılma aşamaları hakkında şunları söyledi: “Felluce’ye doğu ilerleme iki aşamada gerçekleşti ve bunun ilk aşamasında El-Kerime, El-Bu Şecel ve Bu Şecel köprüsü kurtarıldı. Felluce’nin merkezinin kurtarılması, Irak Ordusuna bırakıldı ve bizler El-Haşd El-Şabi olarak önceki gün, tüm hedeflerimizi gerçekleştirdik.”

El-Mühendis, IŞİD’in mali kaynaklarıyla ilgili olarak, “İntihar eylemcilerinin yüzde 50’si Suudi’dir ve IŞİD, Arabistan gibi bazı ülkeler tarafından desteklenmektedir” dedi.

El- Haşd El-Şabi komutanı, Felluce’de 40 bin kişi bulunduğunu ve onların yerlerinin belirlendiğini ve şimdiye kadar 8 bin kişinin Felluce’den çıkarıldığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu