GenelSuriye Dostları

FHKC-GK, Suriye’ye herhangi bir müdahalede Suriye’nin yanında yer alacaktır

Filistinli lider Ahmed Cibril, Suriye’nin Türkiye dahil dış güçlerin saldırısına uğraması halinde, Lübnan Hizbullahı ve İran’ın Şam yönetiminin yanında savaşacağını söyledi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi-Genel Komutanlık örgütünün kurucusu ve lideri Cibril, “Suriye yönetimi, İran’daki kardeşlerimiz ve Hizbullah lideri Hasan Nasralluh’la konuştuk. Bir dış müdahalede bulunulması durumunda, bu savaşın parçası olacağız” diye konuştu.

Şam merkezli örgütün lideri Cibril, Lübnan televizyonu Mayadin’e yaptığı açıklamada, “Türk-Avrupa ittifakı ya da NATO işleri tırmandırırsa, sokaklara dökülüp tüm onurlu insanlar ve Suriyeli kardeşlerimiz adına savaşacağız” dedi.

Son dönemde İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Nasrullah ve Esad’la bir araya geldiğini ifade eden Cibril, söz konusu görüşmelerin tarihi konusunda bilgi vermedi.

İran, Suriye ve Hizbullah’ı tek bir eksen olarak tanımlayan Cibril, Nasrullah’ın da bu savaşa katılma sözü verdiğini iddia etti.

İran’ın, Suriye’ye saldırı düzenlenmesine izin vermeyeceğini açıklamasını hatırlatan Cibril, “Türkleri ateşle oynamamaları konusunda defalarca uyardık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı