Genel

Filipinler: Dünyanın tüm onurlu insanları Suriye’den yanadır

Suriye İçişleri Bakanı Muhammed el-Şear Filipinler Dışişleri Bakanı Yardımcısı Rafael Seguis ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki ilişkileri farklı alanlarda geliştirmenin yanında Suriye’de dadı olarak çalışan Filipinli bayanların durumlarını iyileştirmede İçişleri Bakanlığının sağlayabileceği kolaylıkları inceledi.

Görüşmede Bakan Şear; iki dost ülke arasındaki ilişkilerin derinliği ve metanetinden hareketle Suriye’de bulunan tüm Filipinlilerin önlerindeki sorunları ortadan kaldırma ve onlara kolaylıklar sağlamada bakanlığın mümkün olan icraatları almaya hazır olduğunu ifade etti. Şear; İçişleri Bakanlığının, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha çok pekiştirilmesi ve geliştirilmesinde gereken her konuyu masaya yatırmaya hazır olduğunu ekledi.

Kendi tarafından Seguis; özellikle İçişleri Bakanlığı olmak üzere Suriye’deki kurumların ülkede yaşayan Filipinlilere kolaylıklar sağlamaya gösterdikleri özen ve aldıkları icraatları övdü.

Ülkesinin son olarak Şam’daki Milli Güvenlik binasını hedef alan terör saldırısını kınadığını ifade eden Seguis; Filipinler’in en kısa zamanda güvenlik ve istikrarın sağlanmasında Suriye’nin yanında olduğunu belirtti.

Filipinler Dışişleri Bakanı Yardımcısı Seguis; dünyada onurlu her insanın Suriye’nin yanında olduğunu belirtirken; Suriye’nin bu krizden daha güçlü ve iyi bir konumda kurtulacağından emin olduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu