Suriye Dostları

Filipinler’den Suriye yönetimine destek geldi

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat’ın bugün Filipinler Dışişleri Bakan Yardımcısı Rafael Seguis ile bulunduğu temaslarda özellikle uluslararası örgütlerde olmak üzere iki dost ülke arasındaki ilişkileri farklı alanlarda genişletme ve derinleştirme olanakları üzerinde odaklanıldı.

Suriye’nin maruz kaldığı hırçın saldırı çerçevesinde ülkedeki son gelişmelere ilişkin brifing veren Mikdat; silahlı terör gruplarının masum sivil insanlara, asker ve asayiş güçlerine, kamu ve özel mülklere günübirlik olarak saldırılarını sürdürdüklerine işaret etti.

Mikdat; kapsamlı reform programı kapsamında Suriye’nin attığı büyük adımlar hakkında bilgi verirken, bu adımların farklı alanlarda atılmaya devam edileceğini söyledi.

Suriye’nin Annan planına ciddi ve büyük bir şekilde bağlı kaldığına vurgu yapan Mikdat; silahlı terör grupları ve onları destekleyen ülkelerin şu ana kadar bu plana uymadıklarına dikkat çekerek, ulusal diyalogun tek çözüm yolu olduğunu vurguladı.

Kendi tarafından Filipinler Dışişleri Bakan Yardımcısı Seguis; iki ülkeyi birbirine bağlayan ilişkilerin gücüne dikkat çekerek; Suriye’deki krizin Suriye yönetiminin liderliğiyle ulusal diyaloga dayalı olarak siyasi yollarla çözülmesine ülkesinin desteğine vurgu yaptı.

Suriye’nin maruz kaldığı zorlukları aşması temennisinde bulunan Seguis; en kısa zamanda güvenlik ve istikrarına kavuşması temennilerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu