GenelSuriye Dostları

Filistin başbakanı: Direniş hareketlerinin terör listesinden çıkarılmasını istiyoruz

Gazze’deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniyye, dün akşam (2 Aralık Pazar) Avrupalı parlamenterler, politikacılar ve akademisyenlerden oluşan ve Gazze’yi ziyaret eden üst düzeyi heyete kabul etti.

Heyetin Gazze’de bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Heniyye, ziyaret nedeniyle Filistin halkı ve hükümeti adına konuklarına teşekkür etti.

“Gazze halkının geçtiğimiz günlerde maruz kaldığı saldırılar çok şiddetliydi, kırmızıçizgileri aştı ve sizler de o saldırıların bazı sonuçlarını gördünüz” diyen Heniyye, işgal güçlerinin sekiz gün boyunca kasıtlı olarak sivilleri hedef aldığını, 180 Filistinlinin şehit olduğunu ve şehitlerin yüzde 80′inin kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve sıradan masum insanlar olduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin saldırılarda gazetecileri de hedef aldığını bildiren Heniyye, Filistin medyasına ve Gazze Şeridi’nde çalışan basın-yayın kuruluşlarına ait ofislere hava saldırıları düzenlediğini ve üç Filistinli gazetecinin şehit olduğunu dile getirdi.

Siyonist işgal rejimini suçlu bulan Goldstone Raporu’nu hatırlatan Heniyye, baskılar sonucu raporun durdurulduğunu ifade ederek, “Rapordaki tavsiyeler yerine getirilip işgal rejimi hesaba çekilseydi son saldırılar yaşanmayacaktı” dedi.

Filistin Başbakanı, uluslararası hukuka göre işgal altındaki topraklarını işgalden kurtarmak için mücadele veren direniş hareketlerinin terör listesinden çıkarılması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı