GenelSuriye Dostları

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye: Direnişin silahı sadece işgalciye dönüktür

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin hükümetiyle direniş güçlerinin her zaman Filistin davasına destek veren Arap ülkelerinin içişlerine karışmadığını söyledi.

Heniyye, Gazze’nin güneyinde bulunan Bilal bin Rebah Camii’nde dün (13 Eylül Cuma) verdiği hutbede, Mısır ordusunun Sina’da yaptığı operasyonları ve tünelleri yıkmasını dikkatle takip ettiklerini, hükümet olarak Gazze kuşatmasının ağırlaştırılması neticesinde meydana gelen sıkıntıları ve vatandaşların sırtına bindirilen ağır yükü hafifletmek için gereken adımları atacaklarını ifade etti.

Diğer taraftan direnişe ve direnişin silahına da değinen Heniyye, “Direnişin silahı işgalcinin dışında kimseye karşı kullanılmayacaktır. Silahımızı ancak işgalciye karşı kaldırırız. Hükümet olarak direnişi desteklemekten geri durmayacağız. Çünkü işgalci İsrail’e karşı Filistin halkının azığı ve sermayesi budur” dedi.

Filistin içi uzlaşıya da değinen Heniyye, hükümet olarak ulusal kaynaşmayı sağlayacak her türlü adımı desteklediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı