GenelSuriye Dostları

Filistin başbakanı İsmail Heniyye: Filistin halkı üçüncü bir intifadanın eşiğindedir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının üçüncü bir intifadanın eşiğinde olduğunu ifade ederek, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde intifada belirtilerinin olduğunu ve Filistin halkının Mescid-i Aksa’nın kimliğinin değiştirilmesine izin vermeyeceğini söyledi.

Heniyye, bugün (4 Aralık Çarşamba) Gazze’de Şer’i Yargı Divanı üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, Mescid-i Aksa’da nöbet tutanların Filistin halkı, Arap halkları ve İslam ümmeti adına bu görevi yerine getirdiklerini belirtti.

Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilerin işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya şamdan sokma planlarını bozduğunu ifade eden Heniyye, cemaatin ve ilim öğrencilerinin baskınlara karşı gösterdikleri direnişe övgüde bulundu.

Mısır yönetiminden Filistinli ve Suriyeli mültecileri serbest bırakmasını isteyen Heniyye, Gazze Şeridi’nin kapılarının Suriyeli mültecilere açık olduğunu bir kez daha yineleyerek, Akdeniz’de hâlâ 120′den fazla mülteci cesedi bulunduğunu bildirdi.

Şer’i Yargı’nın 2007 yılından bu yana çok büyük icraatlar gerçekleştirdiğine, adaletin ve toplumsal barışın yerleşmesi için çalıştığına dikkat çeken Heniyye, son yıllarda evlilik oranı artarken boşanma oranında da düşüş olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı