GenelSuriye Dostları

Filistin başbakanı: Mısır’ın güvenliği bizim güvenliğimiz, istikrarı bizim istikrarımızdır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Mısır’dan Mısır Spor Bakanı başkanlığında büyük bir heyetin Gazze’yi ziyarete gelmesinin sportif faaliyetler alanında Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın kırıldığının ilanı olduğunu söyledi.

Heniyye, bugün (13 Ocak Pazar) Gazze’nin batısındaki Eş-Şati Kampı’ndaki evinde Mısır Spor Bakanı El-Amiri Faruk başkanlığındaki Mısır heyetini kabul etti. Heyette Mısır Şura Meclisi üyelerine ek olarak Mısırlı sporculardan ve spor muhabirlerinden 70 kişinin yer aldığı ifade edildi.

Mısır heyetinin ziyaretini tarihi olarak nitelendiren Heniyye, Arap ve İslam ümmeti cephelerinde Mısır’ın daima öncü olmasında ve büyük olaylara liderlik etmesinde şaşılacak bir durum olmadığını söyledi.

Gazze’nin bir zamanlar tamamen Mısır’ın kontrolünde olduğuna dikkat çeken Heniyye, “Biz Filistin’de Filistin için canını veren hocaların elinde yetiştik. Filistin toprakları Mısırlı şehitlerin kanıyla sulandı” dedi.

Gazze Şeridi’nin sekiz günlük son savaşta kazandığı zafere Mısır’ın da ortak olduğunu ifade eden Heniyye, Arap bedeninin başsız sağlıklı olmayacağını ve o başın da Mısır olduğunu söyledi.

Mısır Spor Bakanı El-Amiri Faruk da yaptığı konuşmada, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’ye ve Gazze halkına gösterdikleri konukseverlilik dolayısıyla teşekkür etti. Faruk, Filistin sporunu desteklemek için net bir düşünceye sahip olduklarını belirterek önümüzdeki günlerde Mısırlı takımların maç için Gazze’ye geleceklerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı