GenelSuriye Dostları

Filistin başbakanı özgürlüğe kavuşan kanser hastasına tedavi sözü verdi

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Siyonist işgal zindanlarından özgürlüğüne kavuşan Filistinli Bayan Ranya Es-Sakka’yı telefonla arayarak, sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra yakalandığı kanser hastalığının tedavisinde yardım edeceğini belirtti.

Başbakanın ofisinden yapılan açıklamada, Başbakan Heniyye’nin tedavisi için çağrıda bulunan eski esirlerden Bayan Es-Sakka’yı telefonla arayıp sağlık durumunu öğrendikten sonra, tedavisi için gereken her türlü desteği vereceğini kendisine bildirdiği ifade edildi.

Başbakan Heniyye yakalandığı hastalıktan Allah’ın izniyle kurtuluncaya kadar kendisine yardım edecekleri sözünü verdiği eski esir Bayan Es-Sakka tutuklandığında kansere yakalandı. Siyonist işgal cezaevinde gereken tedavinin uygulanmaması ise hastalığının ilerlemesine neden oldu.

Siyonist işgal zindanlarında bulunan beş bine yakın esirden onlarcası ağır hastalıklarla boğuşuyor. Cezaevi idaresi ise esir hastalara kasıtlı olarak gereken tedaviyi vermeyerek hastalıkların ilerlemesine neden oluyor.

Eski esir Bayan Es-Sakka Batı Yaka’da ikamet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı