Genel

Filistin davası Suriye’nin her daim temel pusulasını teşkil edecektir

Suriye Başbakanı Vail el Halaki Fetih el İntifada Hareketinin Merkez Kurulu Genel Sekreteri Ebu Hazim ve ona eşlik eden heyetle bir araya geldi.

Görüşmede Halaki; Filistin davasının Suriye’nin ulusal önceliklerinin başında kalacağını ve her daim temel pusulasını teşkil edeceğini belirtti.

Halaki devlet ve halk olarak Suriye’ye karşı yürütülen evrensel savaş ve sonuçlarına rağmen Suriye’nin Filistin halkının haklarını desteklemek için elinden gelen her gayreti göstereceğini vurguladı.

Bölge ve tüm Arap sahasındaki gündemin masaya yatırıldığı görüşmede iki taraf, mevcut meydan okumalara karşı mücadeleyi pekiştirme olanaklarını değerlendirdi.

Filistinli heyet başkanı Ebu Hazim vatan ve halk olarak Suriye’ye karşı yürütülen savaşın sadece Suriye’yi değil, başta Filistin halkı ve davası olmak üzere tüm ümmeti hedef aldığının altını çizdi.

Ebu Hazim; dolayısıyla Suriye’yi savunmanın milli ve ulusal bir görev olduğunu ifade ederken, Suriye ve halkının bu krizi zaferle atlatacağına inandığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu