Filistin

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi: Şehit Süleymani’nin çabaları meyvesini verdi

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı “Ulusal Direniş Tugayları” Kudüs’ün kılıcı operasyonunun General Kasım Süleymani’nin çabalarının hasadı olduğunu söyledi.

El Menar televizyonunun haberine göre Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı “Ulusal Direniş Tugayları” Sözcüsü Ebu Halid, Filistin direnişinin askeri kapasitesindeki artışa dikkat çekti ve direnişin ateşkesin son dakikasına kadar roket saldırılarını sürdürdüğünü söyledi.  

Filistin Ulusal Direniş Tugayları Sözcüsü Ebu Halid, Kudüs’ün Kılıcı operasyonunun Filistinlilerin bir ulusal direnişi olduğunu belirtti ve düşmana bizim füzelerimizi durduramayacaksınız mesajının verildiğine dikkat çekti.

Direniş Ekseni’ne Gazze’deki direniş gruplarına desteğinden ve sergilediği dayanışmadan dolayı teşekkür eden Ebu Halid, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin Filistin direnişine verdiği destekten dolayı Amerika tarafından hedef alındığını söyledi.

Filistin direnişine gerek mali, lojistik, manevi, gerekse askeri alanda ve sürekli olmak üzere her düzeyde destek veren herkese teşekkürlerini ileten Ebu Halid, Gazze Şeridi’nde General Kasım Süleymani’nin direnişi ve unsurlarını desteklemedeki seçkin rolünü ve Gazze’den İran’a götürülen savaşçılara verilen eğitimleri inkar edebilecek hiç kimsenin bulunmadığını söyledi.

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı olan Ulusal Direniş Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Halid, son olarak şunları söyledi:

“Biz düşmanla savaşımızı sürdürüyoruz. Bizim bu savaşımız belirli bir zaman veya mekanla da sınırlı değildir. Kudüs saldırıya uğradığı anda Gazze bunun cevabını verecektir. Dolayısıyla biz Şehit Süleymani’ye diyoruz ki onun çabaları meyvesini verdi. Bugün düşman direnişin gücüne tanıklık ediyor. Şehit Süleymani’nin eğitim vererek, destekleyerek ve nezaret ederek büyük bir paya sahip olduğu direnişe tanıklık ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu