FilistinGenelSuriye Dostları

Filistin Direniş Komiteleri’nden İmam Ali Hamaney’e teşekkür

Filistin Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid, Dünya mustazaflarının Lideri İmam Ali Hamaney’in ABD ve siyonist İsrail ortaklı ‘Yüzyılın Anlaşması’ komplosu karşısındaki açıklamasını takdir etti.

Lübnan el’Menar tv. kanalına demeç veren Ebu Mücahid, İmam Ali Hamaney ve İran İslam Cumhuriyetinin Filistin konusundaki tutumlarının takdire şayan olduğunu belirterek, ‘İran, Filistin davasına açıkça resmi olarak destek veren tek devlettir’ dedi.

İmam Ali Hamaney, Ramazan Bayramı namazında okuduğu hutbede, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı İslam dünyası aleyhinde çok büyük komplo olarak nitelerken, ‘bu anlaşma hiç bir zaman gerçekleşmeyecek’ dedi.

İmam Ali Hamaney, 25 ve 26 haziran’da Bahreyn’de ‘Yüzyılın Anlaşması’yla ilgili olarak bir konferansın düzenlenecek olmasına da tepki göstererek, ”Bu konferans Amerika’ya aittir ama Bahreyn yöneticileri iradesiz ve zaaf içinde olduklarından müslüman halkının karşı çıkmasına rağmen bu konferansa evsahipliği yapacak, Bahreyn ve Suudi yetkilileri nasıl bir bataklığın içine düştüklerini görmeliler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı