GenelSuriye Dostları

Filistin direniş önderi Halid Meşal, Gazze ziyaretini dört gözle beklediğini açıkladı

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın üst düzey bir yetkilisi, HAMAS’ın siyasi birim başkanı Halid Meşal’in Gazze’yi ilk kez ziyaret edeceğini bildirdi.

Güvenlik açısından isminin açıklanmasını istemeyen sözkonusu HAMAS yetkilisi, Halid Meşal’in hafta içinde HAMAS’ın 25′nci kuruluş yıldönümü törenlerine katılmak üzere Gazze’ye gideceğini bildirdi.

HAMAS hareketi, Halid Meşal’in Gazze’ye ziyaretinin gerçekleşmesi için Mısır yönetimiyle gerekli çalışmaların sürdüğünü de bildirdi.

Halid Meşal geçtiğimiz günlerde Gazze’ye yapacağı ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Gazze ziyaretinde terör rejimi İsrail unsurlarınca suikaste uğrayabileceğinin hatırlatılması üzerine, “canı veren Allah, canı alan da Allah, bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok” demiş ve Gazze ziyaretini dört gözle beklediğini bildirmişti.

Bilindiği gibi Mısır’ın devrik diktatörü Hüsnü Mübarek, Halid Meşal’ın Gazze’ye gitmesine izin vermiyordu. Gazze’nin dünyaya açılan tek kapısı Mısır’daki Refah geçiti olarak biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu