GenelSuriye Dostları

Filistin Direniş’inin askeri kanadı Kassam: Düşman bütün silah, ordu ve imkânlarıyla örümcek ağından daha zayıftır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları dün akşam El-Miğrake köyünde Siccil Taşları Savaşı’nda şehit olan mensupları için etkinlik düzenledi.

Törene Kassam Tugayları komutanları ve askerleri yanında Gazze’nin orta bölgesinden Hamas liderleriyle mensupları, şehit yakınları ve kalabalık bir vatandaş grubu katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Kassam komutanlarından Ebu Amr, işgal rejiminin ordusu, devasa imkânları ve silah gücüyle örümcek ağından daha zayıf olduğunu belirterek, 8 günlük savaşta kazanılan zaferin, mücahitlerin “Onlar için gücünüz yettiği kadar hazırlık yapın” mealindeki ayeti kerimeyi tatbik etme uğruna taşıdıkları büyük zorlukların ve uzun yıllar devam eden hazırlığın bir sonucu olduğunu ifade etti.

Zaferin Gazze halkının desteği ve mücahitleri kucaklamasıyla taçlandığına dikkat çeken Kassam komutanı Ebu Amr, “Kassam bir kez daha şehitlerin kanına karşı vefalı davrandı, direniş ve cihadı sürdüreceğine dair şehitlere verdiği sözü yerine getirdi” dedi.

Etkinliğin şeref konuğu milletvekili Muşir El-Mısri ise yaptığı açıklamada Siccil Taşları Savaşı’nın ümmeti hezimetten zafere taşıdığını belirterek şunları söyledi: “Siyonist rejimin zafer günleri bir daha geri dönmemek üzere geride kaldı. Buna karşın Kassam ve halkımızın zafer dönemi başladı. Bu zafer bütün topraklarımızı kurtarmadıkça ve Mescidi Aksa’da namaz kılmadıkça durmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı