GenelSuriye Dostları

Filistin hükümeti Gazze’de ilk askeri okulun açılmasına karar verdi

Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanı Usame El-Muzeyni, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin önerisi üzerine Gazze’de ilk askeri okulun açılması kararının alındığını açıkladı.

“Özgürlüğün Öncüleri” gençlik programının ilk mezunları ve katılımcı subaylar için önceki gün akşam (28 Ocak Pazartesi) Gazze’de düzenlenen ödül töreninde konuşan El-Muzeyni, askeri okulun inşası için planların hazır olduğunu ve gerekli kararın alındığını söyledi.

Açılacak okula “Şehit Ahmed El-Ca’beri Askeri Okulu” adının verileceğini belirten El-Muzeyni, bu şekilde İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın ünlü komutanının isminin de ölümsüzleştirileceğini ifade etti.

Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanlığı’nın önümüzdeki Haziran ayı başından itibaren askeri okula öğrenci kabulüne başlayacağını bildiren El-Muzeyni, okulda verilecek eğitim programının ve okulla ilgili her şeyin bir ay içinde hazır olacağını ve bir ay sonra okulun reklamlarının yapılmaya başlanacağını söyledi.

Filistin Eğitim Bakanı, askeri okulun eğitime Eylül ayında başlayacağını ve askeri bilimlerde uzman yetiştireceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı