GenelSuriye Dostları

Filistin hükümeti Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınları kınadı

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, Yahudi yerleşimcilerin ve işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları kınayarak, bir haftada 1600′den fazla yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya yapılan baskınlara katıldığını açıkladı.

Filistin Hükümeti, dün akşam (8 Ekim Salı) yapılan kabine toplantısının ardından bir bildiri yayınladı. Bildiride, Çek Cumhuriyeti’nin İsrail’deki elçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e nakletme kararı kınandı ve uluslararası anlaşmalara açıkça aykırı olan bu tehlikeli karardan vazgeçilmesi talep edildi.

Arap Medya Birliği Konseyi’nin 2014 yılı için Kudüs’ü Arap Medya Başkenti ilan etmesine teşekkür eden Filistin Hükümeti, Arap Medya Birliği Konseyi’ni ve tüm gazetecileri Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme faaliyetlerine karşı koruma konusunda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye davet etti.

Ekim Zaferi yıldönümü dolayısıyla Mısır’ı kutlayan Filistin Hükümeti, Rafah Sınır Kapısı’nın her iki yönde de geçişlere açılması talebini bir kez daha yineledi.

Filistin Hükümeti, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın İsrail Şas Partisi kurucusu ve Filistin halkının düşmanı fanatik Siyonist Haham Ovadia Yosef’in vefatı dolayısıyla yayınladığı sıcak taziye mesajını da kınadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu