GenelSuriye Dostları

Filistin hükümeti, Mescid-i Aksa’yı yıkma planları konusunda uyarıda bulundu

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya arka arkaya düzenledikleri baskınlar ile Mescid-i Aksa’nın yıkılması ve Kudüs’ün Yahudileştirilmesi planları konusunda uyarıda bulundu.

Filistin Hükümeti, dün akşam (10 Eylül Salı) düzenlenen haftalık kabine toplantısının ardından yayınladığı bildiride, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınları endişeyle takip ettiklerini söyledi.

İşgal ordusu ve hükümeti tarafından desteklenen baskınların Mescid-i Aksa için büyük bir tehlike teşkil ettiğini ifade eden Filistin Hükümeti, baskınların Mescid-i Aksa’nın yıkılarak sözde heykelin inşası gibi çok daha tehlikeli adımlar için ön hazırlık anlamında olduğuna dikkat çekti.

İşgal yönetiminin Mescid-i Aksa’nın sahasında Yahudilere ait tarihi eserler bulunduğu iddiasını kınayan Filistin Hükümeti, bu tür asılsız iddialarla olmayan bir tarihin varmış gibi gösterilmek istendiğini bildirerek, dünyanın özgür insanlarını, Arap Birliği’ni ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nı işgal rejiminin tehlikeli planlarına karşı çıkmaya davet etti.

Filistin Hükümeti ayrıca, Rafah Sınır Kapısı’nın en kısa zamanda ve tamamen açılmasını isteyerek, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın ağırlaştırılması karşısında uluslararası kurumlara da sessiz kalmamaları çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı