GenelSuriye Dostları

Filistin hükümetinin teşkili için istişare toplantılarının başlamasını istiyoruz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, uzlaşı anlaşmasının uygulanarak geçici hükümetin teşkili için Kahire’de yapılacak toplantıların başlatılması çağrısında bulundu.

Ebu Zuhri, dün (30 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili verdiği demeçte, “Uzlaşı hükümetinin kurulması konusunda istişareleri başlatacak ve bu ayın sonuna kadar gerçekleştirilmesi gereken toplantının bir an önce yapılması çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Toplantının ne zaman yapılacağının henüz belirlenmediğini söyleyen Ebu Zuhri, toplantı tarihinin belirlenmesi için görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

Hamas Hareketi’nin belirlenen tüm tarihlere uyduğunu ifade eden Ebu Zuhri, Filistin Merkez Seçim Kurulu’nun daha önce ilan edildiği gibi bugün Gazze’ye ulaşarak çalışmalarına başlamasını örnek gösterdi.

Hamas sözcüsü, Özgürlükler ve Güven İnşası Komitesi’nin Gazze’de ilk toplantısını yaptığını ve toplantılarını sürdüreceğini ifade ederek, Fetih temsilcisinin toplantıya katılmadığını ve Batı Yaka’da yapılması gereken benzer toplantının da yapılmadığını söyledi.

Ebu Zuhri, Hamas’ın yapması gereken her şeyi yaptığını belirterek, Fetih liderlerinden Azzam El-Ahmed’in tüm toplantıların seçmen listelerinin yenilenmesinden sonra yapılacağı açıklamasını da eleştirdi ve anlaşmaya göre tüm dosyaların paralel ilerlemesi gerektiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı