Genel

Filistin içişleri bakanlığı boğulma tehlikesi geçiren 220 aileyi kurtardı

Gazze’deki Filistin İçişleri Bakanlığı, kendisine bağlı ekiplerin son günlerde meydana gelen yağış ve buna bağlı olarak evleri basan seller nedeniyle felaketle karşı karşıya kalan onlarca Filistinli aileyi kurtarmayı başardığını duyurdu.

Kendisine bağlı ekiplerin boğulma tehlikesi geçiren 220 aileyi kurtardığını, sellerin kapattığı 13 caddeyi açtığını, 572 kurtarma, yangın söndürme, yol açma, ev tahliye etme gibi önemli görevler ifa ettiğini ifade etti.

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak basın açıklaması yapan Filistin İçişleri Bakanlığı şu bilgiyi paylaştı: “Havaların soğuması ve buna bağlı olarak yağışların başlamasıyla, bakanlığa bağlı Acil Durum İdaresi sahaya inip gelişmeleri yerinde takip etmeye, Sivil Savunma ekipleriyle birlikte yardıma muhtaç olanların yardımına koşmaya başladı. Eldeki bütün imkânlarla zarar gören vatandaşların sıkıntılarını azami ölçüde giderme gayretini gösteriyoruz.”

Filistin İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamanın devamında, kıt imkânlara ve kötü hava koşullarına rağmen birçok aileyi olası felaketlerden kurtarmayı başardıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı