Genel

Filistin İçişleri Bakanlığı: Mısır-Filistin sınırı güvenlidir

Filistin İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı, Gazze’nin güneyindeki Mısır-Filistin sınırının sakin, güvenli ve istikrarlı olduğunu belirterek, Maan Haber Ajansı’nın Gazze ile ilgili yayınladığı haberlerin yalan olduğunu kaydetti.

Filistin İçişleri Bakanlığı bugün (17 Ağustos Cumartesi) basın açıklaması yaptı.Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Güvenliği sağlamak için güvenlik güçleri sınır boyu nöbet tutuyor. Basın yayın organlarının Filistin güvenlik güçlerinin Mısır ordusunun saldırısına maruz kaldığına dair yayınladıkları haberler gerçeği yansıtmıyor.”

Açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi: “Bunun yanında Filistin güçleri de Mısır tarafına ateş açmamıştır. Mısırlı askeri yetkililere dayanarak haberi servis eden bazı kaynakların Mısır askerlerinin Filistin tarafından açılan ateşe maruz kaldıkları haberleri de asılsız ve yalandır. Bunlar masa başında uydurulmuş gerçek dışı haberlerdir.”

Maan Haber Ajansı’nın isim vermeden haber vermeyi kendine adet edindiğini belirten Filistin İçişleri Bakanlığı, bu durumun ajansın Gazze’deki bürosunu kapatan savcıyı haklı çıkardığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı