GenelSuriye Dostları

Filistin İslami Cihad Hareketi lideri Mısır’ın uyarısıyla Gazze’ye gelmedi

Filistin İslami Cihad Hareketi lideri Dr. Ramazan Abdullah Şallah ve yardımcısı Ziyad Al Nakhalah’ın Hamas’ın kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze’ye gitmeleri ve Şallah’ın programda bir konuşma yapması bekleniyordu.

Filistin İslami Cihad’ın resmi haber sitesi Paltoday’ın haberine göre, “İslami Cihad lideri ve yardımcısının Gazze’ye gitmeleri durumunda İsrail’in ateşkesi ihlal ederek suikast düzenleyeceği gerekçesiyle Mısır yönetiminin durumu bildirmesi sonucunda Gazze’ye gitmekten vazgeçtikleri belirtildi.

Sözcü bu gün Cuma günü ellerine bir tebliği geçtiğini buna göre’’ Mısırlı yetkililer ‘İsrail’in’ İslami Cihad lideri ve yardımcısının Gazze’ye girmeleri halinde ateşkesi iptal edecekleri tehdidinde bulunduklarını bununda suikast olabileceği anlamına geldiğini, Hareket liderliğine bildirildikleri’’ ifade edildi.

Mısır bu tehditleri ciddiyetle ele aldığından İslami Cihad lideri ve onun yardımcısının Gazze’ye gidişleri ile ilgili gerekli güvenlik tedbirlerinin tamamlanmadığını söyledikleri ifade edildi.

İslami cihad sözcüsü açıklamasında, Dr. Ramazan Abdullah Şallah’ın herhangi bir Filistinli gibi Gazze’ye girerek halkı ve akrabalarını ziyaret etme hakkının olduğunu, İsrail’in bu kararını kınadıklarını belirterek, bu kararın Gazze’ye girme ve geri dönüş hakkını yok sayamayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı