Filistin

Filistin İslami Cihad Hareketi: Manama siyonist işgalcilerin kurbanlarından birisi olacak

Filistin İslami Cihad Hareketi üst düzey üyelerinden Halid el’Bataş, Bahreyn dışişleri bakanının, bu rejimin korsan İsrail’le ilişkileri normalleştirme çabalarını kınayarak, ”Bahreyn, ırkçı İsrail’in işgallerinin kurbanlarından biri olacak’ dedi.

Halid el’Bataş, Bahreyn dışişleri bakanını sorumsuz biri olarak nitelerken Bahreyn halkının da bu kişiye nefret beslediğini belirterek, Bahreyn ve müslüman halkların terör rejimi İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine karşı olduklarını söyledi.

Bahreyn rejiminin bu gibi konularda karar almaktan uzak olduğunu ve Bahreyn’in diğer devletlerin emrinde kukla bir rejim olduğunu belirten Bataş, bu rejimin ‘kukla’ ve ‘taşeron’ rolünü oynadığını söyledi.

Bu arada HAMAS’ın üst düzey yetkililerinden Musa Ebu Merzuk da, Bahreyn dışişleri bakanının ırkçı İsrail’le ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde açıklamalarını ve çabalarını kınarken, bu tutumun Filistin halkının haklarının ayaklar altına alınması manasına geldiğini söyledi.

Öte yandan Bahreyn El’Vifak Cemiyeti de, Bahreyn rejiminin siyonist İsrail’in emrinde kukla olmasının temelinde bu rejimin inzivada kalması ve halkından destek görmemesi olduğunu söyledi.

HAMAS lideri İsmail Heniyye de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Bahreyn’de 25-26 haziran tarihlerinde düzenlenen Yüzyılın Anlaşması adlı konferansın asıl amacının siyonist İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleştirilmesi girişimi olarak niteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu