GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Filistin Kültür Bakanlığı: Siyonistlerin Mescidi Aksa ile ilgili filmi suçtur

Filistin Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Siyonist Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Kubbetu’s-Sahra’nın yıkılarak yerine sözde mabedin inşa edildiğini gösteren propaganda filmini şiddetle kınadı.

Bakanlık dün (31 Ocak Perşembe) konuya ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada, Siyonist Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan bu filmin, işgal rejiminin tecavüzlerine devam ettiğini, İslami kutsal mekânlara karşı büyük bir kin ve nefret taşıdığını ve Mescidi Aksa’ya saldırıp burayı yıkmak için kirli planlarının olduğunu ortaya çıkardığı belirtildi.

Muhtemel bir tecavüz ve Mescidi Aksa’ya saldırı konusunda işgal yönetimini uyaran bakanlık açıklamasında, “Böyle bir saldırı ve tecavüz bütün bölgeyi ateşe verecektir. Çünkü İslam dünyası kutsal değerlerine saldırıyı kabul etmeyecektir. İşgal altındaki Kudüs’ün karşı kaşıya olduğu baskı ve tecavüzlere paralel olarak yapılan bu propaganda konusunda da işgal rejimini uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Filmle birlikte ortaya çıkan kötü niyetlerin yeni olmadığına dikkat çeken bakanlık, bu çabaların Kudüs’ü Yahudileştirmeyi ve şehirdeki İslamî izleri silmeyi hedeflediğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı