FilistinGenel

Filistin.’li gençler işgal güçlerine ait askeri kontrol noktasına molotof attı

Filistinli gençlerin dün (16 Ocak Çarşamba) işgal altındaki Kudüs kentinde işgal güçlerine ait askeri kontrol noktasına molotof kokteyli attığı bildirildi.

İşgalcilere ait 0404 sitesinin haberine göre, Filistinli gençler Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Şufat Kampı askeri kontrol noktasına iki molotof kokteyli attı.

Filistinli gençlerin ayrıca Silvan beldesi Ra’s El-Amud Mahallesi yakınlarında işgal güçlerine ait bir askeri aracı taşladıkları, araçta maddi hasar meydana geldiği, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İşgal yönetiminin taş ve molotof kokteyli atanlara verilecek cezaları ağırlaştırmasına rağmen Filistinli gençler halk direnişi ve misilleme eylemleri kapsamında işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere taş ve molotof kokteyli atmaya devam ediyor.

Yahudi yerleşimciler Batı Yaka’da işgal güçleri himayesinde terör estirerek Filistinlilere, evlerine ve araçlarına, iş yerlerine ve tarım arazilerine saldırarak zarar veriyor.

İşgal güçleri Yahudi yerleşimcilerin saldırılarını seyretmekle yetinirken, Filistinlilerin saldırılara karşı koymak için harekete geçmeleri halinde müdahalede bulunarak yerleşimcileri koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu