FilistinGenel

Filistin yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da 3 kişiyi gözaltına aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleri Batı Yaka’da biri eski esir üç kişiyi gözaltına aldı.
Ramallah yakınlarındaki otomobille çarpma eyleminin kahramanı şehit Ahmed Şehhade’nin cenaze törenine müdahale eden Filistin Yönetimi güvenlik güçleri bir eski esiri de ifade vermeye çağırdı.
Ramallah’ta Koruyucu Güvenlik birimi Silvad beldesi sakinlerinden 44 yaşındaki Rabhi Hamid’i gözaltına aldı. Hamid İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi olmakla suçlanarak işgal güçlerince gözaltına alınmış ve 11 yıl işgal zindanlarında tutulmuştu.
İşgal güçleri Ramallah’ın doğusundaki Silvad Mülteci Kampı’ndan Atıf Salihi’yi Filistin Yönetimi zindanlarından çıktıktan birkaç saat sonra gözaltına aldı.
Kalkiliya’da Koruyucu Güvenlik biriminin İmatin beldesi sakinlerinden 21 yaşındaki Enes Berri’yi Genel İstihbarat tarafından serbest bırakıldıktan birkaç saat sonra gözaltına aldığı bildirildi.
Nablus’ta ise Genel İstihbarat biriminin özgürlüğe kavuştuktan sonra Katar’a uzaklaştırılan eski esir Abdulhakim Hanini’nin ailesine ait olan ve eski esirin kardeşi Mutasım Hanini’nin çalıştırdığı otobüse el koyduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu