Genel

Filistin’i desteklediğimiz için baskı altındayız

Libya tipi müdahale Suriye’de mümkün değil

Cihan Haber Ajansı’nın bildirdiği habere göre İran Devlet Televizyonu’na konuşan Suriye lideri Esad, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, ülkesine yönelik askeri bir müdahale beklemediğini söyledi. İran devlet televizyonuna konuşan Esad, “Libya tipi müdahale Suriye’de mümkün değil.” dedi.

Teröristler ve destekçileri için yaptığımız reformun önemi yok

Ülkede reformlara devam ettiklerini savunan Esad, “Ama bunların teröristler ve onları destekleyen ülkeler için hiçbir anlamı yok.” diye konuştu. Beşşar Esad, hükümetinin, “binlerce insanın hayatını kurtarmak için teröristleri yok etmek zorunda olduğunu” öne sürdü. El Kaide’nin Suriye’de faaliyet gösterdiğini de dile getiren Esad, ABD yönetimini, “Sevmediği ülkelere El Kaide’nin saldırmasını kabullenmekle” suçladı.

Suriye dışından getirilecek bir çözümü kabul etmeyeceklerini ifade eden Esad, bunun nasıl çözülebileceğini sadece Suriyelilerin bildiğini dile getirdi.

Filistin’i desteklediğimiz için baskı altındayız

Suriye Devlet Başkanı Esad, Filistin’e verdikleri destek sebebiyle baskı altında olduklarını da savundu.

“Binlerce hayatı korumak için teröristleri yok edeceğiz” dedi. Esad, Suriye’ye uluslararası düzeyde uygulanan baskının nedeni olarak ise ‘Filistin’e verdikleri desteği’ gösterdi.

Türk yetkililerin siyaseti, Türk halkının bakışıyla tezat

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Türk halkının Suriye’ye olumlu bakışı ile Türk yetkililerin izlediği siyasetin birbirine zıt olduğunu öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı