FilistinGenel

Filistin’in İran büyükelçisi: Mücadele siyonist İsrail’in yok olmasına kadar sürecek

Filistin’in İran büyükelçisi Salahaddin Zevavi, siyonist İsrail rejiminin, başta Filistinli bütün gruplar olmak üzere İslam dünyasının düşmanı olduğunu belirterek, ”Filistinli grupların mücadelesi Kudüs’ün işgalcisi İsrail’in yok edilmesine kadar süreceğini’ söyledi.

Zevavi, Tahran’da dün ‘Uluslararası Düzeyde Filistin’ adlı etkinlikte yaptığı konuşmada, korsan rejimin ‘Büyük İsrail Devleti’ kurmaya dair siyasetleri konusunda uyarıda bulunarak, ”bu rejimin planı, açık bir şekilde Suriye’nin bir bölümü, Ürdün’ün tamamı, hatta Arabistan’ın bir bölümü, Irak’ın büyük bir bölümü ve Mısır’ın Sina bölgesini işgal etmek olduğunu göstermektedir” dedi.

Zevavi, Filistinlilerin siyonist İsrail ile mücadelede binlerce şehit verdiğini ve millet, tarih ve dini için mücadele ettiklerini ve şimdi de İslam ümmeti temsilcisi olarak siyonistlerle mücadeleye devam ettiğini söyledi.

Filistin’in İran büyükelçisi, bütün İslam ülkelerinin silahlarını siyonist İsrail’e çevirmeleri gerektiğini belirterek, ”Siyonist rejim yok edilecektir ve Filistin topraklarında hiç bir yeri yoktur ve Filistin’in gelecek nesilleri asla haklarından geri adım atmayacaklar” dedi.

Filistin’in İran büyükelçisi, Arap ve İslam ülkelerinin Tahran’daki büyükelçilerine hitaben de, ”siyonist rejimden olumlu bahsetmek aslında bir tür teröristliktir ve bu durum kabul edilemez’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu