GenelSuriye Dostları

Filistin’in Tahran Büyükelçisi: Filistin’in bir karış toprağından bile vazgeçmeyeceğiz

Filistin’in Tahran Büyükelçisi, İran’ı Müslüman, Arap ve müstazaf ülkeler için bir dayanak olarak tanımlayıp “İslam ülkelerinin tek düşmanı İsrail’dir” diye vurguladı.

Filistin’in Tahran Büyükelçisi Selah Ez Zevavi, işgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırılarında uğradığı yenilgiye değinerek “Siyonist İsrail fazla sürmeyecek yakın gelecekte yok olacaktır. Yani bu işgalci rejim er veya geç bu kadere yakalanmaya mahkumdur. Nitekim Haçlı Savaşta da Haçlılar Kudüs’ü terketmek zorunda kaldılar” dedi.

Büyükelçi Ez Zevavi daha sonra, Filistin’in başta İran İslam Cumhuriyeti olmak üzere Müslüman ve Arap ülkelerin destekleri sayesinde bugüne kadar ayakta kalabildiğine değinerek “Bizim bugün Arap ve İslam ülkelerinden istediğimiz şu: Biz Müslümanların tek bir düşmanı var o da Siyonist İsrail’dir” diye vurguladı.

Filistin’in Tahran Büyükelçisi Ez Zevavi açıklamalarının devamında, İran İslam Cumhuriyetinin sadece İran halkına ait olmadığı ve gerçekte İslam dünyası için güçlü bir dayanak olduğunu ifade ederek “Filistin devletinin kurulmasıyla ilgili olarak da şunu söyleyeyim: Biz Filistin’in tek karışından, hatta tek bir kum tanesinden bile geçmeyeceğiz. Ben değil. Filistin Özerk Teşkilat Başkanı Mahmud Abbas bile geçemez” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı