FilistinGenel

Filistin’in Tahran Elçisi: Trump, Amerikan elçiliğini Kudüs’e taşıma gücüne sahip değil

Filistin’in Tahran Elçisi, ABD başkanı Trump ve Amerikanın gelecek yetkilerinin geçmişteki liderlerin başaramadıkları gibi Amerikan elçiliğini Telaviv’den Kudüs’e aktarmaya güçlerinin yetmeyeceğini ve İsrail’in kesin yok olması gerektiğini bildirdi.

İslami Şura Meclisi haber Ajansına açıklamada bulunan Filistin’in Tahran Elçisi Salan Zavavi, İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin yapay siyonist İsrail rejiminin yok edilmesi gerektiğini bildirdiğini ve bu hedefin kesin tahakkuk bulması gerektiğini söyledi.

Filistin devletinin başkenti’nin aziz Kudüs olduğunu ve siyonist rejimin bu şehirde en ufak bir hakkının bulunmadığını belirten Salah Zavavi, Kudüs meselesinin dini ve tarihi bir mesele olduğunu, Filistin meselesinin çok ciddi bir mesele olduğunu ve rahmetli İmam Humeyni’nin tabiriyle Filistin kurtarılmaksızın sağlanacak bağımsızlığın noksan olacağını söyledi.

Filistin’in Tahran Elçisi şöyle dedi: Rahmetli İmam Humeyni’nin bundan 40 yıl önce siyonist sitelerin 10 adet olduğu dönemde bugünkü durumu tahmin ettiğini ve bu sitelerin sayısının bugün 200’ü aştığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı