GenelSuriye Dostları

Filistinli aydınlar, Suriye halkı ve yönetiminin yanında olduklarını bildirdiler

70’e yakın Filistinli edebiyatçı, şair, yazar ve aydın maruz kaldığı emperyalist saldırıya karşı Suriye halkı, yönetimi ve ordusuyla dayanışmasını belirterek Arap ulusa adına verdiği gelecek ve kader savaşında yanında olduğunu, içişlerine yönelik her türlü müdahaleyi reddettiğini söyledi.

Filistinli yazar ve edebiyatçılar Suriye Halkı ve Ulusal Yönetimiyle Dayanışma Filistin Halk Komitesinin 1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarındaki Hayfa kentinde düzenlediği toplantıda “Suriye’yi Koruyan ve Düşmanlarını Yenen Suriye Arap Ordusuna Bin Onur ve Gurur Selamı” başlığı altında bir bildiri yayınladı.

Bildiride, belirleyici tarihi aşamada Arap, bölge ve uluslar arası komplonun gölgesinde Suriye toprakları, halkı ve devletine yapılan vahşi saldırının direnen ulusal tutumlarından intikam almayı hedeflediğini belirterek bu saldırının Arap bölgesindeki sömürgeci hegemonya projesine hizmet ettiğine dikkat çekti.

Filistinli yazar ve edebiyatçılar, Suriye’de yaşananlar karşısında suskun kalamayacaklarını ve seslerini yükseltmeleri gerektiğini dile getirerek bu belirleyici savaşın gelecek kuşaklar üzerinde iz bırakacağını ve ulusun bu savaşta düşmanlarını yenmesinin zorunlu olduğunu vurguladı. “Tarihi, milli ve ulusal sorumluluklarımız gereği Suriye halkı, yönetimi ve devletinin yanında olduğumuzu yüksek sesle haykırıyoruz” diyen Filistinli yazar ve edebiyatçılar, Suriye’nin içişlerine yönelik müdahaleyi şiddetle kınadı.

Yazar ve edebiyatçılar, Suriye halkının bu zorluğu daha güçlü bir azim ve iradeyle aşacağına inandıklarını, kinciler ve komploculara rağmen yüce zaferini gerçekleştireceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu