Filistin

Filistinli Direnişçi 2 Siyonist İsrail askeri yaralandı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde yer alan Nablus kentinin güneyindeki Zatera kontrol noktasında 2 Eylül Çarşamba sabah İsrail güçlerine yönelik düzenlenen saldırıyı ve Filistinli genci tebrik etti. 

Hareketin sözcüsü Hazım Kasım, bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Nablus kentinin güneyindeki Zatera kontrol noktasında işgalci İsrail güçlerine karşı yapılan kahramanlık, Batı Şeria’da işgal güçlerine karşı kısıtlı imkânlarla amansız bir direniş mücadelesinin devam ettiğinin göstergesidir.” ifadelerine yer verdi. 

Hazım Kasım, işgalci İsrail’in direnişi durdurmak için her yola başvurmasına rağmen Filistinli gençlerin işgal altındaki Batı Şeria’da işgal güçlerine karşı kısıtlı imkânlarla amansız bir direniş mücadelesine devam ettiklerini söyledi.

Son olarak Kasım, “Yaşanan bu saldırı; işgalci İsrail’in Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği günlük tutuklama, geceleri evlere düzenlediği baskın ve kontrol noktalarında Filistinlileri şehit etmekle Filistinlileri daha çok öfkelendirdiğinin ispatıdır.” ifadelerini kaydetti. 

İşgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde yer alan Nablus kentinin güneyindeki Zatera kontrol noktasında bugün Filistinli bir genç tarafından düzenlenen saldırıda 2 İsrail askeri yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu