FilistinGenel

Filistinli direnişçilerin saldırısında onlarca siyonist öldü ve yaralandı

Filistinli direnişçilerin dün ve bu sabah terör rejimi İsrail’in saldırılarına karşı siyonist sitelere karşı düzenlediği misillemede, 50’den fazla siyonist öldü ve yaralandı.

Bazı haber kaynakları direniş güçlerinin siyonist sitelere 400’den fazla füze attığını bildirdi.

Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları, ‘Direnişin elini tetikte tutacağını, düşmanla olan savaşın devam ettiğini, direnişin düşmanın Filistin halkıyla Filistin topraklarını istediği gibi çiğnemesine izin vermeyeceğini ve sürekli gözetleme noktasında olacağını’ kaydetti.

Filistin direniş gruplarının oluşturduğu Ortak Operasyon Odası, Han Yunus’a yapılan saldırının sonuçlarından işgal rejimini sorumlu tutarak, Filistin direnişinin düşmanı dizginlemeye, şehitlerin emanetini koruyup intikamlarını almaya kadir olduğunu belirtti.

Bu arada direnişçiler tarafından oluşturulan Ortak Operasyon Odası yayınladığı bildiride “direnişin toprağımızı ve halkımızı savunma, zalim ve kibirli düşmanın burnunu yere sürtme yolunda en değerli mensuplarından yedisini şehit verdiğine’ temasla, terör rejimi İsrail’e karşı direniş ve mücadelenin kararlı bir şekilde devam edeceğinin altı önemle çizildi.

Siyonist işgal rejiminde yayın yapan Kanal-10 televizyonu, pazar akşamı Gazze’de Kassam Tugayları’na bağlı direnişçilerle girdiği çatışmada ölen ırkçı İsrail ordusundaki subayın binbaşı rütbeli bir subay olduğunu ve İsrail ordusundaki seçkin birlikte çok önemli ve hassas bir görevde yer aldığını ifade etti. Öldürülen subayın isminin henüz verilmediğini ve kendisinin M harfiyle ifade edildiğini belirten televizyon, subayın bulunduğu hassas konumdan dolayı isminin açıklanmadığını ve İsrail ordusunda Seçkin Birliğin komutanı olduğunun tahmin edildiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu