Genel

Filistinli esirler Balfour Deklarasyonu’nun kurbanıdır

“Esirler” Araştırma Merkezi, Siyonist işgal rejimi İsrail zindanlarında bulunan binlerce Filistinli esirin Filistin topraklarında Siyonistlere yer açılmasına, bölgede birçok savaş ve katliamın meydana gelmesine neden olan, Filistin halkı için uğursuzluktan başka bir şey getirmeyen Balfour Deklarasyonu’nun kurbanı olduklarını belirtti.

Esirler Merkezi, bugün konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Belfour Deklarasyonu, emperyalist güçlerin insanlığa karşı işlediği bir cinayettir. Sömürgeci ülkeler sahip olmadıkları bir toprağı bu toprağın sahibi olmayan insanlara verdiler. Bu girişim, Siyonist hareketin Filistinlilerin tarihi toprağını gasp etmesine neden oldu. Bununla birlikte Filistin halkı felaketler, katliamlar, cinayetler ve dağılmalar gördü. Bu zulüm şimdiye kadar da devam ediyor. Bu uğursuz deklarasyon bölgede siyasi, coğrafi ve demografik deprem yarattı. Bunun olumsuz sonuçlarını hâlâ görüyoruz. Esirler bu olumsuz sürecin bir soncudur.”

Zindanlarda tutulan esirlere de değinen merkez şu rakamları verdi: “İşgal rejimi İsrail zindanlarında şu anda 5200 Filistinli esir var. Bunlardan 140′ı gizli dosyalarla idari cezalı olarak zindanda tutuluyor. Yine esirlerden 16’sı bayan, 240’ı çocuk, 14’ü vekil, onlarcası Filistin toplumunun lideridir. Esirler işgalcinin insafsız ve insanlık dışı baskıları altında yaşıyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu