GenelSuriye Dostları

Filistinli Esirlere Destek İçin Batı Yaka Şehirlerinde Eylem Yapıldı

Batı Yaka’nın birçok şehrinde bugün Cuma namazının ardından Siyonist işgal zindanlarında açlık grevi sürdüren esirlere destek için eylem yapıldı.

Filistin Enformasyon Merkezine bilgi veren yerel kaynaklar “İslamî Cihad Hareketinin çağrısı üzerine binlerce Filistinli bugün (25 Ocak) Cuma namazından sonra birçok şehirde olduğu gibi El-Halil şehrinde de gösteri yaptı. Şehrin ortasında bulunan Ulu Camiden çıkan kalabalık ellerinde Filistin bayrakları ile açlık grevi sürdüren esirlerin posterlerini taşıyarak gösteri yaptı” dediler.

Siyonist işgal yönetiminin esirlere yönelik baskıcı politikasını sloganlarla kınayan göstericiler, esirlerin baskıcı politikalardan kurtarılması için uluslararası camiayı göreve çağırdılar.

Cenin şehrinde de benzer bir gösteri vardı. Cenin’in güneyinde bulunan Arabe beldesinde bir araya gelen göstericiler, işgale karşı güçlerin birleştirilmesini ve esirlere destek için girişimlerde bulunulmasını talep ettiler.

Diğer taraftan zindandan sızdırılan ait bir mektupta esirler, Filistin halkıyla müslüman halkların kendilerine yardım etmesini istediler. Esirler, yapılan dayanışma etkinliklerinin kendilerinin maruz kaldığı zulme oranla çok cılız kaldığını belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı