FilistinGenel

Filistin’li esirlerin kaldığı Ramon cezaevi’nde büyük gerginlik yaşanıyor

İşgal yönetimi, dün akşam (18 Mart Pazartesi) Ramon Cezaevi’nde Filistinli esirlerin kaldığı birçok koğuşta yangın çıktığını açıkladı.

İşgal rejimi cezaevleri idaresi, İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi esirlerin tutulduğu on koğuşta çıkan yangının kontrol altına alındığını ve söndürüldüğünü bildirdi.

Bu arada, Filistinli Esir Kulübü, Ramon Cezaevi’nde ve özellikle 1 nolu bölümünde büyük gerginlik yaşandığını ifade etti.

Koğuşların yakıldığı ve tekbir seslerinin duyulduğu haberlerinin geldiğini belirten Esir Kulübü, dün akşam konuyla ilgili yayınladığı bildiride, esirlerle işgal güçleri arasında önceki gece yaşanan çatışmaların Pazartesi sabahına kadar sürdüğünü kaydetti.

Bildiride, gerginliğin cezaevi idaresinin sinyal kesiciler yerleştirmesinin ve 7 nolu bölümde tutulan 120 esirden 90’ının 1 nolu bölüme nakledilmesinin ardından çıktığı ifade edildi.

İşgal rejimi cezaevleri idaresi Şubat ayında cezaevinin bazı bölümlerine sinyal kesiciler yerleştirirken, baş ağrısı yaptığını ve kulaklarını rahatsız ettiğini bildiren Filistinli esirler söz konusu cihazlara karşı çıkıyor.

İşgal rejimi zindanlarında 48’i kadın ve 230’u çocuk olmak üzere Filistinli yaklaşık 5700 esir bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu